Invited groups |
2016Susquehanna Crusader Indoor Classic 2016 Results - Susquehanna Crusader Indoor Classic
Published by
Results by: Tumey Timing Licensed to Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 2/6/2016 07:29 PM
Susquehanna Crusader Challenge Indoor - 2/6/2016
Live Results @ www.tumeytiming.com
James Garrett Sports Complex
Results
Event 1 Women Weight Throw
==========================================================================
Officials Make up Flts After Check-in
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
Finals
1 Wigg, Sarah Misericordia 14.87m 48-09.50
2 Nelson, Samantha Shippensburg 14.75m 48-04.75
3 Hower, Vanessa Millersville 14.54m 47-08.50
4 Finnegan, Jackie Moravian 14.41m 47-03.50
5 Johnson, Sabrina Shippensburg 13.72m 45-00.25
6 Davis, Brianna Shippensburg 13.69m 44-11.00
7 Ovejera, Tamara Shippensburg 13.36m 43-10.00
8 Senger, Katelyn Bridgewater 12.93m 42-05.25
9 Myers, Amanda Millersville 12.92m 42-04.75
10 Dibert, Rachel Saint Franci 12.89m 42-03.50
11 Heft, Maggie Moravian 12.84m 42-01.50
12 Porter, Amanda Elizabethtow 12.51m 41-00.50
13 Doherty, Erin Shippensburg 12.48m 40-11.50
14 Broscious, Renea Susquehanna 12.25m 40-02.25
15 Grube, Rebecca Millersville 12.11m 39-08.75
16 Misner, Olivia Millersville 12.06m 39-07.00
17 Engerman, Ariana Stevenson 11.73m 38-06.00
18 Stewart, Ciara Moravian 11.67m 38-03.50
19 Schwartz, Nicole Misericordia 11.44m 37-06.50
20 Dioses, Lauren Stevenson 11.24m 36-10.50
21 Damiano, Selena Saint Franci 11.15m 36-07.00
22 Cooper, Christen Juniata 10.96m 35-11.50
23 Rafferty, Brianna Stevenson 10.07m 33-00.50
24 Morgan, Shelby Moravian 10.02m 32-10.50
25 Moyer, Arianna Bucknell 9.73m 31-11.25
26 Ferguson, Chloe Bridgewater 9.42m 30-11.00
27 Phelan, Sara Saint Franci 9.39m 30-09.75
28 Fleegle, Ellie Shippensburg 9.30m 30-06.25
29 White, Clarissa Eastern Menn 9.20m 30-02.25
30 Bishop, Allison Stevenson 9.13m 29-11.50
31 Doss, Toni Eastern Menn 8.84m 29-00.00
32 Tudja, Maura Bridgewater 8.80m 28-10.50
33 Saxton, Elaine Frostburg St 8.63m 28-03.75
34 Orndorf, Kylie Juniata 8.53m 28-00.00
35 Van Wie, Holly Frostburg St 8.48m 27-10.00
36 Cooke, Tierra Frostburg St 7.84m 25-08.75
37 Lash, Sarah Saint Franci 7.72m 25-04.00
Event 2 Men Weight Throw
==========================================================================
Officials Make up Flts After Check-in
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Smith, Grant Shippensburg 17.95m 58-10.75
2 Rideout, Alec Shippensburg 17.13m 56-02.50
3 Sutcliffe, Wulf Shippensburg 16.81m 55-02.00
4 Lowery, John Frostburg St 16.33m 53-07.00
5 Pearson, Bryan Shippensburg 15.88m 52-01.25
6 Vandebrake, Garrett Shippensburg 14.98m 49-01.75
7 Peppernick, Tom Shippensburg 14.24m 46-08.75
8 Schetroma, Tom Susquehanna 13.88m 45-06.50
9 Hart, Ryan Shippensburg 13.45m 44-01.50
10 Broussoul, Yves Patrick Frostburg St 13.19m 43-03.25
11 Deb, Matthew Frostburg St 12.94m 42-05.50
11 Hummel, Jonathan Saint Franci 12.94m 42-05.50
13 Ross, Benjamin Saint Franci 12.83m 42-01.25
14 Yon, Cameron Psu-Harrisbu 12.23m 40-01.50
15 Terrell, Prescott Bridgewater 12.03m 39-05.75
16 Bertsch, Ryan Susquehanna 11.20m 36-09.00
17 Torsell, Nicholas Saint Franci 11.16m 36-07.50
18 Aponte, Alexander York (Pa.) 11.15m 36-07.00
19 McInnis, Curtis Stevenson 10.82m 35-06.00
20 Huffman, Corey Bridgewater 10.56m 34-07.75
21 Linde, Edward Susquehanna 10.47m 34-04.25
22 Kuba, Jeremy Misericordia 9.78m 32-01.00
23 Spryn, Jacob Saint Franci 9.74m 31-11.50
24 Allen, Forrest Stevenson 8.96m 29-04.75
25 Gushue, William Elizabethtow 8.93m 29-03.75
26 Kesler, Travis Stevenson 8.45m 27-08.75
Event 3 Women Shot Put
==========================================================================
Officials will Make flts after Check-in
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Ovejera, Tamara Shippensburg 13.69m 44-11.00
2 Doherty, Erin Shippensburg 12.12m 39-09.25
3 Greene, Sunflower Millersville 11.72m 38-05.50
4 Hall, Chelsea Misericordia 11.52m 37-09.50
5 Damiano, Selena Saint Franci 11.34m 37-02.50
6 Porter, Amanda Elizabethtow 11.18m 36-08.25
7 Loose, Deja Millersville 10.98m 36-00.25
8 Rega, Jess Stevenson 10.81m 35-05.75
9 Fisher, Emily Bucknell 10.79m 35-05.00
10 Wigg, Sarah Misericordia 10.54m 34-07.00
11 Broscious, Renea Susquehanna 10.51m 34-05.75
12 Clark, Abbey Moravian 10.45m 34-03.50
13 Johnson, Sabrina Shippensburg 10.22m 33-06.50
14 Casadevall, Ruth Stevenson 10.13m 33-03.00
15 Senger, Katelyn Bridgewater 10.12m 33-02.50
16 Ferguson, Chloe Bridgewater 10.06m 33-00.25
17 Greenfield, Hanna Bucknell 9.93m 32-07.00
18 Van Wie, Holly Frostburg St 9.86m 32-04.25
19 Schwartz, Nicole Misericordia 9.83m 32-03.00
20 White, Clarissa Eastern Menn 9.81m 32-02.25
21 Rafferty, Brianna Stevenson 9.75m 32-00.00
22 Orndorf, Kylie Juniata 9.63m 31-07.25
23 Drumheller, Abby Elizabethtow 9.61m 31-06.50
24 Joseph, Fallon Psu-Harrisbu 9.48m 31-01.25
24 Nelson, Samantha Shippensburg 9.48m 31-01.25
26 Feduchak, Alexa Elizabethtow 9.44m 30-11.75
27 Dibert, Rachel Saint Franci 9.42m 30-11.00
28 Wise, Samantha Misericordia 9.40m 30-10.25
29 Fleegle, Ellie Shippensburg 9.35m 30-08.25
30 Flitcroft, Rebecca Moravian 9.29m 30-05.75
31 Harris, Zoe Frostburg St 9.27m 30-05.00
32 Cooper, Christen Juniata 9.23m 30-03.50
33 Doss, Toni Eastern Menn 9.18m 30-01.50
34 Latourette, Monique Susquehanna 9.08m 29-09.50
35 Kendrick, Aerial York (Pa.) 9.07m 29-09.25
36 Hair, Rachale Psu-Harrisbu 8.95m 29-04.50
37 Adams, Taylor Gallaudet 8.65m 28-04.50
38 Saxton, Elaine Frostburg St 7.87m 25-10.00
39 Calik, Megan Gallaudet 7.57m 24-10.00
40 Bitner, Tylinn Susquehanna 7.40m 24-03.50
41 Bishop, Allison Stevenson 7.27m 23-10.25
42 Lopez, Amanda Gallaudet 6.21m 20-04.50
Event 4 Men Shot Put
==========================================================================
Officials will make FLT's after Check-in
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Smith, Grant Shippensburg 17.82m 58-05.75
2 Lowery, John Frostburg St 15.65m 51-04.25
3 Schetroma, Tom Susquehanna 15.63m 51-03.50
4 Pearson, Bryan Shippensburg 15.40m 50-06.25
5 Rideout, Alec Shippensburg 15.07m 49-05.50
6 Heizer, Jeremy Eastern Menn 14.51m 47-07.25
7 Palescandolo, Alexander York (Pa.) 13.82m 45-04.25
8 Hart, Ryan Shippensburg 13.81m 45-03.75
9 Kerstetter, Tyler Shippensburg 13.36m 43-10.00
10 Vandebrake, Garrett Shippensburg 13.11m 43-00.25
11 Peppernick, Tom Shippensburg 12.93m 42-05.25
12 Council, Darin Bridgewater 12.49m 40-11.75
13 Minori, Jared Susquehanna 12.30m 40-04.25
14 Ross, Benjamin Saint Franci 12.24m 40-02.00
15 Yon, Cameron Psu-Harrisbu 12.14m 39-10.00
16 Bertsch, Ryan Susquehanna 12.07m 39-07.25
17 Kesler, Travis Stevenson 12.04m 39-06.00
18 Paterno, Andrew Juniata 12.02m 39-05.25
19 Terrell, Prescott Bridgewater 12.01m 39-05.00
20 Abraham, Alonzo York (Pa.) 11.83m 38-09.75
21 Cheney, Bill Misericordia 11.81m 38-09.00
22 Bowman, Kashaud Frostburg St 11.30m 37-01.00
23 Springer, Garrett Gallaudet 11.14m 36-06.75
24 McInnis, Curtis Stevenson 11.07m 36-04.00
25 Huffman, Corey Bridgewater 10.88m 35-08.50
26 Allen, Forrest Stevenson 9.90m 32-05.75
27 Pittman, Julian Psu-Harrisbu 8.71m 28-07.00
28 Moore, Terrence Susquehanna 8.07m 26-05.75
29 Ulrich, Nate Elizabethtow 7.84m 25-08.75
Event 5 Women Long Jump
==========================================================================
Officials Make Flt's after Check-In
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Hunt, Sarah Shippensburg 5.85m 19-02.50
2 Celen, Amber Bridgewater 5.52m 18-01.50
3 Wagner, Abby Shippensburg 5.47m 17-11.50
4 Sciremammano, Danielle Shippensburg 5.42m 17-09.50
5 Cheong, Melissa Moravian 5.41m 17-09.00
6 Martin, Abby Shippensburg 5.20m 17-00.75
7 Sitch, Alyssa Shippensburg 5.12m 16-09.75
8 Greenfield, Hanna Bucknell 5.03m 16-06.00
9 Reglas, Christelle Moravian 4.90m 16-01.00
10 Todd, Mackenzie Bucknell 4.84m 15-10.50
11 Kittrell, Oksana Eastern Menn 4.83m 15-10.25
12 Peart, Ashley Psu-Harrisbu 4.82m 15-09.75
13 Camel, Arianna Millersville 4.78m 15-08.25
14 Trice, Kristen Bridgewater 4.77m 15-07.75
15 Alberici, Katy Millersville 4.71m 15-05.50
16 Rinaldi, Sarah Susquehanna 4.63m 15-02.25
16 Lee, Olivia Shippensburg 4.63m 15-02.25
18 Ostroski, Sarah Misericordia 4.58m 15-00.50
19 Smith, Calli Saint Franci 4.56m 14-11.50
20 Fisher, Katelyn Juniata 4.53m 14-10.50
20 Sellers, Alissa Juniata 4.53m 14-10.50
22 Patterson, Mary Penn State T 4.51m 14-09.75
23 Tropp, Madie Millersville 4.44m 14-07.00
24 Cleary, Georgia Misericordia 4.29m 14-01.00
25 Harman, Erin Millersville 4.28m 14-00.50
26 Brown, Cheyenne Juniata 4.27m 14-00.25
27 Litchauer, Kamara Elizabethtow 4.19m 13-09.00
28 Thorpe, Carly Moravian 4.15m 13-07.50
29 Prengaman, Haley Elizabethtow 4.05m 13-03.50
Event 6 Men Long Jump
==========================================================================
Officilas Make Flt's after Check-in
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Chapman, LeQuan Shippensburg 7.11m 23-04.00
2 Joint, Kris Unattached 6.97m 22-10.50
3 Womack, Davonta Bridgewater 6.77m 22-02.50
4 Keita, Aboubacar Shippensburg 6.56m 21-06.25
5 Abdus-Salaam, Nuriddin Eastern Menn 6.42m 21-00.75
6 Kinnebrew, Matthew Juniata 6.41m 21-00.50
7 Hagerty, Kyle Moravian 6.36m 20-10.50
8 Lawson, Jordan Misericordia 6.34m 20-09.75
9 Christian, Brandon Bridgewater 6.31m 20-08.50
10 Bloch, Daniel Frostburg St 6.25m 20-06.25
10 Hayle, Kwane Susquehanna 6.25m 20-06.25
12 Weaver, Zaire Stevenson 6.15m 20-02.25
13 Cromwell, Rakee Susquehanna 6.10m 20-00.25
14 Edwards, Desmond Susquehanna 6.09m 19-11.75
15 Amoateng, Grant Eastern Menn 6.08m 19-11.50
15 Sneed, Steven Stevenson 6.08m 19-11.50
17 Alpaugh, Jared Psu-Harrisbu 6.07m 19-11.00
18 Butler, Adam Bridgewater 6.04m 19-09.75
19 Dews, Devantae Eastern Menn 5.99m 19-08.00
20 Stock, Brian Moravian 5.98m 19-07.50
21 McBryde, Ethan Bridgewater 5.97m 19-07.00
21 Faint, Connor Eastern Menn 5.97m 19-07.00
23 Diabagate, Adam Stevenson 5.92m 19-05.25
24 Francillon, Devin Frostburg St 5.89m 19-04.00
25 Stephenson, Tyler Elizabethtow 5.84m 19-02.00
26 Gabeau, Marcus Susquehanna 5.81m 19-00.75
27 Mitchell, Joshua Stevenson 5.73m 18-09.75
28 Galante, Daniel Psu-Harrisbu 5.42m 17-09.50
29 Roberts, Montray Gallaudet 5.35m 17-06.75
29 Davis, Keanu Susquehanna 5.35m 17-06.75
31 Stage, Brett Misericordia 5.03m 16-06.00
Event 7 Women Triple Jump
==========================================================================
Officials Make Flt's after Check-In
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Hunt, Sarah Shippensburg 11.35m 37-03.00
2 Trice, Kristen Bridgewater 11.23m 36-10.25
3 Wagner, Abby Shippensburg 10.94m 35-10.75
4 Alberici, Katy Millersville 10.83m 35-06.50
5 Lee, Olivia Shippensburg 10.64m 34-11.00
6 Martin, Abby Shippensburg 10.54m 34-07.00
7 Bright, Kiara Moravian 10.37m 34-00.25
7 Sitch, Alyssa Shippensburg 10.37m 34-00.25
9 Smith, Calli Saint Franci 10.06m 33-00.25
10 Thorpe, Carly Moravian 9.85m 32-03.75
11 Voigt, Erica Penn State T 9.79m 32-01.50
12 Ostroski, Sarah Misericordia 9.73m 31-11.25
13 DeFranco, Sarah Moravian 9.61m 31-06.50
14 Prengaman, Haley Elizabethtow 9.52m 31-03.00
15 Litchauer, Kamara Elizabethtow 9.41m 30-10.50
16 Sellers, Alissa Juniata 9.39m 30-09.75
17 Morrison, Kylie Misericordia 9.35m 30-08.25
18 Cosby, Kaitlyn Juniata 9.27m 30-05.00
19 Martin, Heather Frostburg St 8.97m 29-05.25
Event 8 Men Triple Jump
==========================================================================
Officials Make Flts after Check-In
6 to Finals
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Joint, Kris Unattached 14.25m 46-09.00
2 Council, Darin Bridgewater 14.01m 45-11.75
3 Scott-Kelow, Kenneth Stevenson 13.83m 45-04.50
4 Diabagate, Adam Stevenson 13.59m 44-07.00
5 Fisher, Devon Shippensburg 13.39m 43-11.25
6 Butler, Adam Bridgewater 13.35m 43-09.75
7 Lawson, Jordan Misericordia 13.07m 42-10.75
8 Amoateng, Grant Eastern Menn 12.88m 42-03.25
9 Olugbenga, Olutobi Misericordia 12.83m 42-01.25
10 Cultrera, Matthew Susquehanna 12.65m 41-06.00
11 Alpaugh, Jared Psu-Harrisbu 12.62m 41-05.00
12 Edwards, Desmond Susquehanna 12.30m 40-04.25
13 Sneed, Steven Stevenson 12.11m 39-08.75
14 Christian, Brandon Bridgewater 12.08m 39-07.75
15 Mitchell, Joshua Stevenson 11.92m 39-01.25
16 Wilkerson, Shamir Frostburg St 11.66m 38-03.25
Event 9 Women Pole Vault
==========================================================================
Starting Ht 8'
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Hepner, Kali Shippensburg 3.35m 10-11.75
2 Wicker, Emily Shippensburg J3.35m 10-11.75
3 Harman, Erin Millersville 3.20m 10-06.00
4 Davies, Beth Ann Moravian 2.90m 9-06.25
5 Gallagher, KeriAnne Bridgewater 2.75m 9-00.25
6 Painter, Hayley Susquehanna J2.75m 9-00.25
7 Swick, Chelsea Moravian J2.75m 9-00.25
8 Adams, Courtney Bridgewater 2.45m 8-00.50
9 Peters, Jennifer York (Pa.) J2.45m 8-00.50
Event 10 Men Pole Vault
==========================================================================
Starting Ht 11'
Name Year School Finals
==========================================================================
1 McHugh, Connor Shippensburg 4.55m 14-11.00
2 Manna, Patrick Shippensburg 4.40m 14-05.25
3 Plummer, Easton Saint Franci 4.25m 13-11.25
4 Rodrigues, Darris York (Pa.) 4.10m 13-05.25
5 Koonce, Brian York (Pa.) 3.95m 12-11.50
6 Tocket, Brandon York (Pa.) 3.80m 12-05.50
7 Shultz, Greg Misericordia J3.80m 12-05.50
8 Borissov, Dmitry Saint Franci J3.80m 12-05.50
9 Goodwin, Scott Moravian 3.65m 11-11.75
10 Gerrity, Skyler Misericordia J3.65m 11-11.75
11 Russo, Jake Penn State T 3.50m 11-05.75
12 Clapper, Jarrod Juniata 3.35m 10-11.75
12 Cordi, Chris Moravian 3.35m 10-11.75
Event 11 Women High Jump
==========================================================================
Starting Ht 4'06"
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Wagner, Reilly Misericordia 1.64m 5-04.50
2 Pasteka, Madelyne Shippensburg 1.52m 4-11.75
3 Johnson, Samantha Shippensburg J1.52m 4-11.75
3 Dawson, Kali Shippensburg J1.52m 4-11.75
5 Rinaldi, Sarah Susquehanna J1.52m 4-11.75
5 Adams, Courtney Bridgewater J1.52m 4-11.75
7 Filipovits, Erica Penn State T 1.47m 4-09.75
8 Incantalupo, Meghan Stevenson J1.47m 4-09.75
9 Painter, Hayley Susquehanna J1.47m 4-09.75
10 Fisher, Katelyn Juniata J1.47m 4-09.75
11 Egan, Nicole Saint Franci 1.42m 4-07.75
11 Greenfield, Hanna Bucknell 1.42m 4-07.75
11 Morrison, Kylie Misericordia 1.42m 4-07.75
11 Wagmeister, Payton Elizabethtow 1.42m 4-07.75
11 Helm, Erica Shippensburg 1.42m 4-07.75
16 Flora, Kate Bridgewater 1.37m 4-06.00
Event 12 Men High Jump
==========================================================================
Starting Ht 5'08"
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Ramsey, Jalen Shippensburg 1.98m 6-06.00
2 Davis, Tra-C Shippensburg J1.98m 6-06.00
3 Walker, Kahron Moravian 1.93m 6-04.00
4 Pinter, Antony Unattached 1.88m 6-02.00
5 Bailey, Tevin Stevenson J1.88m 6-02.00
6 Kinnebrew, Matthew Juniata J1.88m 6-02.00
7 Schultz, Collin Frostburg St J1.88m 6-02.00
8 Stankus, Michael Susquehanna 1.83m 6-00.00
9 Fridinger, Storm Juniata J1.83m 6-00.00
10 Olugbenga, Olutobi Misericordia J1.83m 6-00.00
11 Campbell, Jeremy Susquehanna 1.78m 5-10.00
11 Evans, Isaac Bridgewater 1.78m 5-10.00
11 Civis, Derek Saint Franci 1.78m 5-10.00
11 Sickler, Ryan Moravian 1.78m 5-10.00
11 Butler, Adam Bridgewater 1.78m 5-10.00
11 Stephenson, Tyler Elizabethtow 1.78m 5-10.00
11 Christian, Brandon Bridgewater 1.78m 5-10.00
18 Gajewski, Nick York (Pa.) 1.73m 5-08.00
18 Sneed, Steven Stevenson 1.73m 5-08.00
18 Stage, Brett Misericordia 1.73m 5-08.00
18 Cultrera, Matthew Susquehanna 1.73m 5-08.00
Event 15 Women Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 Elizabethtown 'A' 14:03.14
1) Gehly, Samantha 2) Howe, Megan
3) Driver, Elizabeth 4) Stone, Megan
2 Juniata 'A' 14:48.56
1) Stewart, Meaghen 2) Nichols, Faith
3) Heishman, Lydia 4) Goulden, Allison
Event 16 Men Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 Stevenson 'A' 11:10.81
1) Mercoli, Sam 2) Horne, Colin
3) Mercoli, Anthony 4) Gash, Langston
2 Juniata 'A' 11:40.80
1) Kunstbeck, Dmytro 2) MacMullin, Evan
3) Meci, Andrew 4) Simpson, Lucas
3 Frostburg State 'A' 13:12.72
1) Hogan, Phillip 2) Spitzer, Steven
3) Mueller, Cooper 4) Talbert, Zachary
Event 17 Women 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Allen, Kiara Millersville 7.79q 7
2 Clarke, Oniesha Misericordia 7.91q 2
3 Truesdel, Kayla Frostburg St 8.04q 2
4 Sheehan, Lindsay Shippensburg 8.08q 3
5 King, Allison Shippensburg 8.10q 6
6 Camel, Arianna Millersville 8.12q 1
7 Bertino, Jill Shippensburg 8.14 1
7 Mitchell, Jasmine Susquehanna 8.14 6
9 Troutman, Colleen Shippensburg 8.19 7
10 Glass, Corinne Moravian 8.24 6
11 White, Lauren Moravian 8.25 7
12 Hill, Monee Stevenson 8.26 1
13 Blue, M'Kala Bridgewater 8.28 5
14 Alberici, Katy Millersville 8.30 1
15 Schooler, Amari Moravian 8.31 4
16 Shuster, Brielle Misericordia 8.32 7
17 Detweiler, Kelsey Elizabethtow 8.36 4
18 Fry, Melanie Misericordia 8.38 6
19 Fahey, Shaylyn Bucknell 8.40 4
20 Miller, Tajah Eastern Menn 8.42 5
21 O'Donnell, Kelsey Misericordia 8.50 3
22 Conway, Hannah York (Pa.) 8.51 5
23 Erskine, Jadzia Susquehanna 8.52 2
24 Kittrell, Oksana Eastern Menn 8.53 2
25 Newman, Meghan Moravian 8.55 2
26 Brisbane, Marisa York (Pa.) 8.67 3
27 Bowen, Laura Stevenson 8.70 6
28 Bellott, Stephanie Elizabethtow 8.72 3
29 Cosby, Kaitlyn Juniata 8.82 1
30 Brown, Cheyenne Juniata 8.84 4
31 Webb, Saria Gallaudet 8.87 7
32 Overby, Jazmane Eastern Menn 8.91 7
33 Codling, Janelle Psu-Harrisbu 8.93 3
34 DeFranco, Sarah Moravian 9.02 5
35 Hubbard, Jamila Gallaudet 9.85 4
Event 17 Women 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Clarke, Oniesha Misericordia 7.83
2 Allen, Kiara Millersville 7.84
3 Truesdel, Kayla Frostburg St 7.93
4 King, Allison Shippensburg 7.99
5 Camel, Arianna Millersville 8.17
6 Sheehan, Lindsay Shippensburg 8.34
Event 18 Men 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Adighibe, Andrew Shippensburg 6.98q 9
2 Owens, Armond Susquehanna 7.10q 7
3 Hayle, Kwane Susquehanna 7.11q 9
4 Fairhall, Devon Frostburg St 7.13q 1
5 Craig, Chris Shippensburg 7.13q 7
6 Smith, Robert Shippensburg 7.14q 3 7.134
7 Bailey, Tylor Stevenson J7.14 6 7.139
8 Elder, Sterlyn Frostburg St 7.18 9
9 Gardener, Austin Moravian 7.26 8
10 Christian, Brandon Bridgewater 7.28 8
11 Fisher, Devon Shippensburg 7.28 5
12 Barnett, Matt Moravian 7.31 2
13 Bray, Kegan Shippensburg 7.32 9
14 Hayward, Malcolm Stevenson 7.35 2
15 Abdus-Salaam, Nuriddin Eastern Menn 7.37 2
16 Morton, Eric Moravian 7.38 2
17 Kalkbrenner, Ryan Penn State T 7.39 4
18 Meade, Sean Misericordia 7.39 1
19 Banta, Ryan York (Pa.) 7.41 3
19 Bloch, Daniel Frostburg St 7.41 4
21 Kerns, Peter Susquehanna 7.41 6
22 Varice, Toraneau Gallaudet 7.43 8
23 Murray, Bradley York (Pa.) 7.43 9
24 Simpson, Dalonte Stevenson 7.44 4
25 Harris, Malik Frostburg St 7.45 8
25 Schlegel, Mitch Elizabethtow 7.45 3
27 Amoateng, Grant Eastern Menn 7.49 7
28 Vasilik, Bradley Elizabethtow 7.52 6
29 Dews, Devantae Eastern Menn 7.53 1
30 Johnson, Brooks Susquehanna 7.54 7
31 Carroll, Khailen Saint Franci 7.55 3
32 Francillon, Devin Frostburg St 7.56 4
33 Conley, Myles Bridgewater 7.58 3
34 Bailey, Corey Frostburg St 7.58 6
35 Barnes, Trenton Juniata 7.62 8
36 Norrell, Jonathan Susquehanna 7.63 1
37 Kasik, Camden Juniata 7.64 5
38 Bardell, Rich Penn State T 7.68 5
39 Roberson, Baru Moravian 7.69 5
40 Cypress, Bruce Eastern Menn 7.72 3
41 Watson, Phillip Eastern Menn 7.73 4
42 Dastagirzada, Ali Penn State T 7.75 5
43 Spayde, David Juniata 7.85 9
44 Bellott, Alex Penn State T 7.86 2
45 Garcia, DeMarco Stevenson 7.91 2
46 Rivas Contreras, Erik Susquehanna 7.98 5
47 Shanghie, Moses Psu-Harrisbu 8.00 7
48 Galante, Daniel Psu-Harrisbu 8.11 7
49 Aspril, Cody Elizabethtow 8.19 1
Event 18 Men 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Adighibe, Andrew Shippensburg 6.95
2 Hayle, Kwane Susquehanna 7.07
3 Craig, Chris Shippensburg 7.09
4 Smith, Robert Shippensburg 7.12
5 Fairhall, Devon Frostburg St 7.15
Event 19 Women 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Elizabethtown 'A' 1:51.35
1) Detweiler, Kelsey 2) Brady, Kelsey
3) Chak, Lia 4) Groce, Alexis
2 Moravian 'A' 1:51.93
1) White, Lauren 2) Krischer, Maike
3) Suchan, Tamara 4) Reglas, Christelle
3 Gallaudet 'A' 1:59.26
1) Williams, Kristin 2) McKitty, Shellane
3) Webb, Saria 4) Carroll, LaQuita
4 Juniata 'A' 2:00.13
1) Cosby, Kaitlyn 2) Duran, Jecenia
3) Gaines, Erin 4) Gasmen, Caitlyn
5 Frostburg State 'A' 2:01.39
1) Johnson, Raynisha 2) Virostek, Amy
3) Jeffers, Alexandra 4) Logan, Destiny
6 Elizabethtown 'B' 2:12.20
1) Bellott, Stephanie 2) Allport, Carly
3) Zahn, Danielle 4) Prengaman, Haley
Event 20 Men 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Shippensburg 'A' 1:31.26 2
1) Smith, Robert 2) Craig, Chris
3) Adighibe, Andrew 4) Bray, Kegan
2 Bridgewater (Va.) 'A' 1:33.07 2
1) Galloway, Alex 2) Gunther, Sam
3) Womack, Davonta 4) Lovelace, Anthony
3 Frostburg State 'A' 1:34.19 2
1) Hakimi, Hossein 2) Fairhall, Devon
3) Bailey, Corey 4) Blake, Brandon
4 Stevenson 'A' 1:34.24 2
1) Bailey, Tylor 2) Hayward, Malcolm
3) Horne, Colin 4) Simpson, Dalonte
5 Penn State T&F Club 'A' 1:34.51 2
1) Kalkbrenner, Ryan 2) Trauger, Colby
3) Bardell, Rich 4) Small, Hunter
6 Moravian 'A' 1:35.89 2
1) Morton, Eric 2) Antoine, Chris
3) Barnett, Matt 4) Gardener, Austin
7 Bridgewater (Va.) 'B' 1:37.78 1
1) Breedlove, Danny 2) Cromwell, Dylan
3) Conley, Myles 4) Smith, Sam
8 Frostburg State 'B' 1:38.21 1
1) Harris, Malik 2) Nelson, Shamar
3) Beulah, Terence 4) Robinson, Matthew
9 Gallaudet 'A' 1:38.72 1
1) Roberts, Montray 2) Varice, Toraneau
3) Benavente, Shawn 4) Manges, Jordan
10 Elizabethtown 'A' 1:39.12 1
1) Schlegel, Mitch 2) Winch, Nick
3) Hess, David 4) Vasilik, Bradley
11 Frostburg State 'C' 1:43.21 1
1) Locklear, Daniel 2) McLeod, Dominic
3) Wilkerson, Shamir 4) Webb, Brian
12 Elizabethtown 'B' 1:44.27 1
1) Aspril, Cody 2) Kenney, William
3) Stephenson, Tyler 4) Ramos, Jaime
Event 21 Women 1 Mile Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Quinto, Casey Elizabethtow 5:13.86 3
2 Shafer, Abigail Shippensburg 5:14.35 3
3 Dearie, Lydia Elizabethtow 5:23.71 3
4 Hughes, Sarah Moravian 5:24.26 3
5 Kernan, Colleen Elizabethtow 5:25.50 3
6 Huffman, Erika Shippensburg 5:26.84 3
7 Earnshaw, Brianna Elizabethtow 5:28.35 3
8 Wright, Megan Susquehanna 5:28.59 3
9 Farrell, Abigail Shippensburg 5:29.25 3
10 McNamee, Brenna Elizabethtow 5:31.52 3
11 DelViscio, Jessica York (Pa.) 5:33.73 3
12 Carroll, Amber Bucknell 5:33.80 2
13 Winklbauer, Kelly Stevenson 5:33.84 3
14 Fogelsanger, Kasey York (Pa.) 5:34.88 2
15 DeBruin, Alayna York (Pa.) 5:35.50 2
16 Worth, Delaney Bucknell 5:36.04 2
17 Johnston, Kaitlyn Penn State T 5:37.19 2
18 Stauffer, Hannah Susquehanna 5:37.88 2
19 Fiaschetti, Madison Saint Franci 5:40.03 2
20 Schwarz, Alyssa Misericordia 5:42.71 2
21 Swanhart, Lanie Stevenson 5:44.28 2
22 Gonoude, Kelly Moravian 5:44.47 2
23 Federinko, Emma Misericordia 5:45.58 2
24 Pagano, Valerie Misericordia 5:48.83 1
25 Hause, Lauren Misericordia 5:50.42 2
26 Cullum, Sarah Bridgewater 5:55.23 1
27 Kopera, Allyson Juniata 5:55.25 1
28 Johnson, Rebecca Saint Franci 5:57.52 1
29 Geiselman, Maura Susquehanna 5:57.64 1
30 Hatton, Kirsten Susquehanna 6:17.80 1
31 Annunziata, Stephanie Misericordia 6:18.61 1
32 Troisi, Jillian Moravian 6:19.91 1
33 Hurst, Vanessa Juniata 6:21.19 1
Event 22 Men 1 Mile Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Thibodeaux, Alec Eastern Menn 4:19.61 4
2 Deignan, Eric Misericordia 4:25.59 4
3 Dell, Grant York (Pa.) 4:28.03 4
4 Harriger, Adam Elizabethtow 4:28.95 4
5 Heckman, Nevin Bridgewater 4:29.51 4
6 Eberhardt, Colin Susquehanna 4:30.41 4
7 Luzzi, Sean Misericordia 4:30.94 4
8 Smith, Alex York (Pa.) 4:31.79 4
9 Romano, Robert Frostburg St 4:33.20 2
10 Denlinger, Tyler Eastern Menn 4:33.89 4
11 Holm, Connor Shippensburg 4:35.11 4
12 Williams, Daniel Penn State T 4:35.45 3
13 Lesko, Andrew Elizabethtow 4:37.16 3
14 Hiegel, Robert Bridgewater 4:37.47 3
15 Morgan, Matthew York (Pa.) 4:38.88 3
16 Somerville, Thomas Saint Franci 4:39.39 3
17 Cahill, Robert Moravian 4:39.56 3
18 Buck, Jonathan Misericordia 4:39.60 4
19 Skavery, Justin Susquehanna 4:39.80 3
20 Kingstedt, Otto Gallaudet 4:40.33 1
21 Sokirniy, Petro Juniata 4:41.52 2
22 Moody, Zachary Misericordia 4:42.39 3
23 Long, Scott Bridgewater 4:44.38 2
24 Blankenship, Jordan York (Pa.) 4:44.55 1
25 Babyak, Brian Bucknell 4:47.69 2
26 Ferguson, Thomas Stevenson 4:48.23 2
27 Olin, Brett Stevenson 4:48.93 1
28 Schofield, Kevin Juniata 4:49.23 1
29 Lynch, Peter Susquehanna 4:49.46 2
30 Kopach, Mike Moravian 4:49.99 3
31 Weikel, Sage Susquehanna 4:51.36 2
32 Willis, Kadeem Psu-Harrisbu 4:51.87 1
33 Alansky, Tyler Elizabethtow 4:53.26 2
34 Theimer, Robert Bridgewater 4:53.39 2
35 Mercoli, Anthony Stevenson 4:53.89 3
36 Waiwada, Kaleb Susquehanna 4:54.26 2
37 Baker, Brad Frostburg St 4:57.57 2
38 Korten, Max Moravian 5:08.65 1
39 Eastwood, Ethan Susquehanna 5:37.68 1
40 Branscomb, Joshua Gallaudet 6:05.31 1
Event 23 Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lundy, Megan Shippensburg 59.06 7
2 Glass, Corinne Moravian 1:00.58 7
3 Fairchild, Mary Misericordia 1:01.15 7
4 Wagner, Reilly Misericordia 1:01.39 6
5 Fairchild, Kelty Misericordia 1:02.69 7
6 Forney, Clara Millersville 1:02.71 7
7 Purnell, Tatiana Shippensburg 1:02.90 6
8 Griffin-Howard, Jada York (Pa.) 1:03.88 5
9 Palfey, Alyssa Penn State T 1:05.13 3
10 Stoner, Teri Shippensburg 1:05.72 5
11 Plante, Emily York (Pa.) 1:05.76 4
12 Townsend, Kat Bucknell 1:05.91 6
13 Richardson, Monica Moravian 1:06.20 3
14 Jones, Morgan York (Pa.) 1:06.31 5
15 Chak, Lia Elizabethtow 1:06.42 5
16 Voigt, Erica Penn State T 1:07.07 3
17 Measley, Anne York (Pa.) 1:07.18 2
18 Bunting, Haley Bridgewater 1:07.29 4
19 McKitty, Shellane Gallaudet 1:07.37 2
20 Grady, Megan Susquehanna 1:07.46 3
21 Virostek, Amy Frostburg St 1:07.53 4
22 Bowen, Laura Stevenson 1:08.10 2
23 Flora, Kate Bridgewater 1:08.11 6
24 Allport, Carly Elizabethtow 1:08.20 4
25 Carroll, LaQuita Gallaudet 1:08.41 1
26 Popple, Leah Susquehanna 1:08.51 1
27 Cronk, Casie Moravian 1:09.15 4
28 Chizmar, Chelsea Juniata 1:10.25 2
29 Poy, Andrea Shippensburg 1:10.97 3
30 Williams, Kristin Gallaudet 1:13.81 1
31 Hubbard, Jamila Gallaudet 1:20.60 1
Event 24 Men 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Meriwether, Ricky Shippensburg 50.76 9
2 Usher, Timmy Shippensburg 50.78 10
3 Harth, Michael Misericordia 51.47 10
4 Faint, Connor Eastern Menn 51.75 9
5 Gunther, Sam Bridgewater 51.76 10
6 Shupp, Austin Shippensburg 51.97 10
7 Williams, Jalen Psu-Harrisbu 52.12 8
8 Small, Hunter Penn State T 52.20 9
9 Gass, Matt Susquehanna 52.44 9
10 Dwyer, Tyler Moravian 53.27 8
11 Lamberson, Tyler Misericordia 53.39 8
12 Kennedy, Mike Penn State T 53.76 8
13 Spirk, John Moravian 54.00 4
14 Watson, Phillip Eastern Menn 54.18 7
15 Budsock, Ethan York (Pa.) 54.35 7
16 Scheick, Charles Psu-Harrisbu 54.41 6
17 Winch, Nick Elizabethtow 54.54 5
18 Forster, Bradley Frostburg St 54.56 4
19 Entin, Kyle Susquehanna 54.60 7
20 Hasenecz, Kevin Bridgewater 54.61 5
21 Edwards, Marcus Saint Franci 54.73 7
22 King, Kenneth Frostburg St 54.77 5
23 Dotson, Terry Eastern Menn 55.10 6
24 Hill, Wesley Misericordia 55.44 5
25 Benavente, Shawn Gallaudet 55.52 2
26 Bamgbose, Samuel Stevenson 55.71 6
27 Smith, Sam Bridgewater 55.73 7
28 Lindenmuth, Grant York (Pa.) 56.04 4
29 Melick, Grier Stevenson 56.17 6
30 Pegg, Garrett Stevenson 56.42 6
31 Koslowski, Alex York (Pa.) 56.54 3
32 Kenward, Bryan Bridgewater 57.00 3
33 Daubert, Carl Misericordia 57.06 3
34 Mendoza, Brandon Susquehanna 57.13 4
35 Townsend, Corey Stevenson 57.24 2
36 Kenney, William Elizabethtow 57.28 2
37 Becker, Ben Misericordia 57.82 3
38 Locklear, Daniel Frostburg St 59.12 2
39 Patrick, Rodney Stevenson 1:00.04 2
Event 25 Women 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Chappell-Dick, Hannah Eastern Menn 2:13.42 4
2 West, Ashley Susquehanna 2:13.47 4
3 Viti, Amy Misericordia 2:15.63 4
4 Brady, Kelsey Elizabethtow 2:20.45 4
5 Bolton, Bianca Misericordia 2:21.24 4
6 Quinto, Casey Elizabethtow 2:21.55 4
7 Long, Amanda Millersville 2:25.61 4
8 Madison, Erin Millersville 2:25.68 4
9 Groce, Alexis Elizabethtow 2:26.22 4
10 Cronise, Emily York (Pa.) 2:26.61 4
11 Sabatino, Katie Bucknell 2:28.86 2
12 Huffman, Erika Shippensburg 2:30.36 2
13 Gehly, Samantha Elizabethtow 2:31.50 2
14 Williams, Brittany Eastern Menn 2:31.57 3
15 Bias, Kayla Stevenson 2:31.74 3
16 Reilly, Kailyn Susquehanna 2:32.15 3
17 Yoder, Maria Eastern Menn 2:33.31 3
18 Schirch, Juni Eastern Menn 2:35.46 4
19 Eberly, Jill Misericordia 2:35.87 3
20 Johnston, Kaitlyn Penn State T 2:35.99 2
21 Kuseryk, Shannon York (Pa.) 2:36.12 3
22 Mauro, Taylour Millersville 2:37.12 2
23 Verruni, Gabby Susquehanna 2:37.77 2
24 Barry, Amanda Susquehanna 2:38.32 2
25 Duran, Jecenia Juniata 2:39.58 2
26 Strycharz, Larissa Moravian 2:39.81 3
27 Howe, Megan Elizabethtow 2:40.04 1
28 Vallelunga, Sara Saint Franci 2:40.58 1
29 Gould, Katlin Psu-Harrisbu 2:40.70 2
30 Sam, Mary Stevenson 2:41.32 3
31 Ohm, Lynnsey Saint Franci 2:41.62 1
32 Ferrebee, Hope Misericordia 2:41.72 2
33 Lohr, Claudia Stevenson 2:43.41 1
34 Kopera, Allyson Juniata 2:45.83 1
35 Johnson, Rebecca Saint Franci 2:47.68 1
36 Gill, Autumn Bridgewater 2:48.53 2
37 McKee, Sarah Stevenson 2:49.08 1
38 Stella, Angela Misericordia 2:49.53 2
39 Grow, Lian Moravian 2:54.16 1
40 Hurst, Vanessa Juniata 2:55.17 1
41 Humphrey, Kevlasha Gallaudet 3:17.92 1
Event 26 Men 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Thibodeaux, Alec Eastern Menn 1:59.24 4
2 Denlinger, Tyler Eastern Menn 1:59.66 4
3 Brooks, Sam Elizabethtow 1:59.86 4
4 Reese, Alex Unattached 2:00.03 4
5 Gash, Langston Stevenson 2:00.49 4
6 Twist, Michael Elizabethtow 2:00.59 4
7 Fitzgerald, Tom Elizabethtow 2:00.79 4
8 Dell, Grant York (Pa.) 2:03.51 3
9 Harris, Devon Moravian 2:03.69 4
10 Hinkel, Ben York (Pa.) 2:04.37 3
11 Hartlaub, Dylan York (Pa.) 2:04.61 3
12 Holm, Connor Shippensburg 2:04.66 2
13 Hubbauer, Max Bucknell 2:05.00 2
14 Stern, Dakota Stevenson 2:05.02 2
15 Felix, Ethan York (Pa.) 2:05.20 2
16 Close, Jessie Gallaudet 2:05.53 3
17 Rivlin, Steve Susquehanna 2:06.05 2
18 Steely, Andrew Susquehanna 2:06.06 3
19 Fisher, Ciaran Susquehanna 2:06.37 2
20 Christian, Korey Psu-Harrisbu 2:06.45 2
21 Klopcic, JT Stevenson 2:06.64 3
22 Maguder, Connor Bridgewater 2:07.23 3
23 Tietjens, Alexander Saint Franci 2:07.32 2
24 Collins, Paul Misericordia 2:07.71 2
25 MacMullin, Evan Juniata 2:07.95 2
26 Nelson, Andrew Misericordia 2:08.06 3
27 Breedlove, Danny Bridgewater 2:08.88 1
28 Michalak, Adam Stevenson 2:09.07 1
29 Sankey, Matthew Shippensburg 2:10.61 4
30 Kunstbeck, Dmytro Juniata 2:10.86 1
31 Linn, Marcus Frostburg St 2:12.50 1
32 Homce, David Frostburg St 2:13.08 1
33 Cline, Lucas Bridgewater 2:15.18 1
34 Houseknecht, Connor Misericordia 2:15.71 1
35 Hofmann, Aaron Moravian 2:16.08 1
36 Zins, Connor Bridgewater 2:18.14 1
37 Faust, Justin Misericordia 2:20.51 1
38 Brackbill, Ethan Psu-Harrisbu 2:29.74 1
Event 27 Women 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Glass, Corinne Moravian 26.47 10
2 Clarke, Oniesha Misericordia 26.60 10
3 Allen, Kiara Millersville 26.66 10
4 Forney, Clara Millersville 27.02 8
5 Haney, Chrissy Bucknell 27.02 9
6 Ingold, Courtney Millersville 27.14 8
7 Bertino, Jill Shippensburg 27.48 9
8 Fry, Melanie Misericordia 27.59 7
9 Wagner, Reilly Misericordia 27.65 8
10 Detweiler, Kelsey Elizabethtow 27.71 9
11 Troutman, Colleen Shippensburg 27.72 4
12 Logan, Destiny Frostburg St 27.81 7
13 Peart, Ashley Psu-Harrisbu 27.85 6
14 Sellers, Alissa Juniata 27.86 5
15 Fairchild, Mary Misericordia 28.07 8
16 Townsend, Kat Bucknell 28.08 6
17 Fahey, Shaylyn Bucknell 28.08 7
18 Blue, M'Kala Bridgewater 28.11 7
19 Miller, Tajah Eastern Menn 28.11 8
20 Blank, Vanessa York (Pa.) 28.35 5
21 Mitchell, Jasmine Susquehanna 28.41 9
22 White, Lauren Moravian 28.42 6
23 Hill, Monee Stevenson 28.57 10
24 Conway, Hannah York (Pa.) 28.67 3
25 Krischer, Maike Moravian 28.73 6
26 Erskine, Jadzia Susquehanna 28.81 5
27 Schooler, Amari Moravian 28.86 4
28 Nyagwegwe, Makora Eastern Menn 28.88 3
29 McKitty, Shellane Gallaudet 28.98 7
30 Nichols, Faith Juniata 29.42 3
31 Palfey, Alyssa Penn State T 29.43 5
32 De Araujo, Camilla Susquehanna 29.53 2
33 Overby, Jazmane Eastern Menn 29.55 2
34 Bunting, Haley Bridgewater 29.56 3
35 Brisbane, Marisa York (Pa.) 29.58 4
36 Webb, Saria Gallaudet 29.59 2
37 Davies, Beth Ann Moravian 29.75 2
38 Bowen, Laura Stevenson 29.97 1
39 Carroll, LaQuita Gallaudet 29.98 3
40 Bellott, Stephanie Elizabethtow 30.21 4
41 Brown, Cheyenne Juniata 31.11 4
42 Codling, Janelle Psu-Harrisbu 31.41 5
43 McBride, Marissa Gallaudet 35.20 1
44 Vazquez, Stephanie Gallaudet 36.99 1
Event 28 Men 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Adighibe, Andrew Shippensburg 22.54 13
2 Williams, Jalen Psu-Harrisbu 23.17 10
3 Bailey, Tylor Stevenson 23.19 13
4 Harth, Michael Misericordia 23.24 12
5 Schlegel, Mitch Elizabethtow 23.25 13
6 Hayle, Kwane Susquehanna 23.29 12
7 Womack, Davonta Bridgewater 23.30 10
8 Elder, Sterlyn Frostburg St 23.37 11
9 Gardener, Austin Moravian 23.42 12
10 Smith, Robert Shippensburg 23.42 13
11 Hakimi, Hossein Frostburg St 23.48 9
12 Varice, Toraneau Gallaudet 23.55 11
13 Bray, Kegan Shippensburg 23.78 12
14 Kerns, Peter Susquehanna 23.79 9
15 Fairhall, Devon Frostburg St 23.90 10
16 Bamgbose, Samuel Stevenson 23.94 7
17 Banta, Ryan York (Pa.) 24.01 12
18 Blake, Brandon Frostburg St 24.05 7
19 Gunther, Sam Bridgewater 24.12 11
20 Gabeau, Marcus Susquehanna 24.17 7
21 Meade, Sean Misericordia 24.32 7
22 Capone, James Bucknell 24.35 5
23 McBryde, Ethan Bridgewater 24.40 3
24 Barnes, Trenton Juniata 24.51 6
25 Bloch, Daniel Frostburg St 24.53 3
26 Wheeler, Londen Eastern Menn 24.56 8
27 Carroll, Khailen Saint Franci 24.58 8
28 Dews, Devantae Eastern Menn 24.61 9
29 Fridinger, Storm Juniata 24.62 4
30 Weaver, Zaire Stevenson 24.65 6
31 Francillon, Devin Frostburg St 24.66 3
32 Hayward, Malcolm Stevenson 24.72 11
33 Kasik, Camden Juniata 24.74 4
34 Ramsey, Jalen Shippensburg 24.77 10
35 Conley, Myles Bridgewater 24.80 8
36 Claxton, William Susquehanna 24.83 5
37 Stock, Brian Moravian 24.87 5
38 Vasilik, Bradley Elizabethtow 24.93 4
39 Pegg, Garrett Stevenson 24.99 6
40 Murray, Bradley York (Pa.) 25.15 4
41 Roberson, Baru Moravian 25.20 2
42 Johnson, Brooks Susquehanna 25.35 5
43 LaBonte, Brett York (Pa.) 25.44 2
44 Edwards, Desmond Susquehanna 25.49 6
45 Benavente, Shawn Gallaudet 25.54 4
46 Beulah, Terence Frostburg St 25.73 6
47 Becker, Chris Penn State T 25.92 1
48 Shanghie, Moses Psu-Harrisbu 25.93 8
49 Bellott, Alex Penn State T 26.02 3
50 Norrell, Jonathan Susquehanna 26.04 1
51 Rivas Contreras, Erik Susquehanna 26.65 2
52 Spayde, David Juniata 27.01 1
53 Aspril, Cody Elizabethtow 27.54 3
Event 29 Women 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bolton, Bianca Misericordia 18:33.19
2 Killmon, Bethany Misericordia 18:57.48
3 Taylor, Abby Susquehanna 19:28.34
4 Tailor, Seema Susquehanna 19:43.69
5 Wandzilak, Kristi York (Pa.) 19:45.36
6 Narr, Madison Bucknell 19:46.25
7 Cruz, Shannon Millersville 19:52.13
8 Columbus, Casey Unattached 19:53.73
9 Leboffe, Emily Susquehanna 19:54.25
10 Anderson, Maria Elizabethtow 19:54.74
11 Latch, Sarah Shippensburg 20:01.07
12 Howell, Oriana York (Pa.) 20:20.17
13 Yankelevich, Gabrielle Elizabethtow 20:27.49
14 Gessler, Amy Elizabethtow 20:36.53
15 Gresko, Katee Saint Franci 20:49.23
16 Taylor, Alyssa Elizabethtow 20:58.62
17 O'Hara, Molly Misericordia 21:07.96
18 Reardon, Elise Misericordia 21:31.23
19 Goldberg, Jessie Moravian 21:37.48
Event 30 Men 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Trama, Zach Elizabethtow 15:09.58
2 Schate, Jared Messiah 15:12.61
3 Hause, Mikael Misericordia 15:27.76
4 Brand, Alec Shippensburg 15:47.80
5 Rissell, Ethan Unattached 15:49.22
6 Erickson, Andrew York (Pa.) 15:50.98
7 Shenk, Matthew Elizabethtow 16:09.16
8 Fitch, Alexander Misericordia 16:09.70
9 Morrow, Jackson Stevenson 16:21.44
10 Conway, Ryan Elizabethtow 16:25.57
11 Zubrycki, Matthew York (Pa.) 16:26.59
12 Tyris, Andrew York (Pa.) 16:27.24
13 White, Kieran York (Pa.) 16:29.49
14 Ronayne, Tyler Elizabethtow 16:38.07
15 McDonough, Keegan Elizabethtow 16:44.43
16 Cook, Robert Eastern Menn 16:46.75
17 Perez, Vicente Gallaudet 17:10.66
18 Martin, Timothy Eastern Menn 17:17.21
19 Matthews, John Susquehanna 17:21.77
20 Milewski, Peter Moravian 17:35.87
Event 31 Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Misericordia 'A' 4:01.50 3
1) Fairchild, Mary 2) Fairchild, Kelty
3) Fry, Melanie 4) Viti, Amy
2 Shippensburg 'A' 4:01.91 3
1) Lundy, Megan 2) Tucker, Kiana
3) Sheehan, Lindsay 4) King, Allison
3 Elizabethtown 'A' 4:10.43 3
1) Detweiler, Kelsey 2) Groce, Alexis
3) Brady, Kelsey 4) Quinto, Casey
4 Eastern Mennonite 'A' 4:15.34 3
1) Chappell-Dick, Hannah 2) Schirch, Juni
3) Williams, Brittany 4) Yoder, Maria
5 Bridgewater (Va.) 'A' 4:16.26 2
1) Blue, M'Kala 2) Celen, Amber
3) Crist, Maria 4) Trice, Kristen
6 Moravian 'A' 4:18.70 2
1) Osman, Anna 2) Suchan, Tamara
3) Cronk, Casie 4) Krischer, Maike
7 York (Pa.) 'A' 4:19.70 3
1) Cronise, Emily 2) Plante, Emily
3) Griffin-Howard, Jada 4) Jones, Morgan
8 Susquehanna 'A' 4:20.54 2
1) Stauffer, Hannah 2) Grady, Megan
3) Reilly, Kailyn 4) West, Ashley
9 Shippensburg 'B' 4:26.69 2
10 Stevenson 'A' 4:31.20 2
1) Bias, Kayla 2) Sam, Mary
3) Swanhart, Lanie 4) Winklbauer, Kelly
11 Juniata 'A' 4:36.34 1
1) Stewart, Meaghen 2) Gaines, Erin
3) Gasmen, Caitlyn 4) Duran, Jecenia
12 Gallaudet 'A' 4:38.88 1
1) Corthell, Lindsey 2) Williams, Kristin
3) Carroll, LaQuita 4) McKitty, Shellane
13 Frostburg State 'A' 4:58.66 1
1) Virostek, Amy 2) Logan, Destiny
3) Jones, Jayla 4) Jeffers, Alexandra
Event 32 Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Shippensburg 'A' 3:24.38 4
1) Craig, Chris 2) Shupp, Austin
3) Meriwether, Ricky 4) Adighibe, Andrew
2 Elizabethtown 'A' 3:30.88 4
1) Brooks, Sam 2) Schlegel, Mitch
3) Fitzgerald, Tom 4) Twist, Michael
3 Penn State T&F Club 'A' 3:30.93 4
1) Bardell, Rich 2) Trauger, Colby
3) Dastagirzada, Ali 4) Small, Hunter
4 York (Pa.) 'A' 3:37.08 3
1) Lindenmuth, Grant 2) Budsock, Ethan
3) Hartlaub, Dylan 4) Hinkel, Ben
5 Frostburg State 'A' 3:37.24 2
1) Hakimi, Hossein 2) Blake, Brandon
3) Forster, Bradley 4) Robinson, Matthew
6 Misericordia 'B' 3:37.66 2
1) Luzzi, Sean 2) Buck, Jonathan
3) Daubert, Carl 4) Hill, Wesley
7 Penn State T&F Club 'B' 3:38.02 4
1) Kalkbrenner, Ryan 2) Williams, Daniel
3) Kennedy, Mike 4) Becker, Chris
8 Juniata 'A' 3:42.51 1
1) Guetzlaff, Steven 2) Fridinger, Storm
3) Sokirniy, Petro 4) Meci, Andrew
9 Frostburg State 'B' 3:42.91 2
1) Harris, Malik 2) Homce, David
3) Locklear, Daniel 4) Bailey, Corey
10 Eastern Mennonite 'A' 3:43.76 3
1) Wheeler, Londen 2) Dotson, Terry
3) Watson, Phillip 4) Harris, Ivan
11 Moravian 'B' 3:44.20 2
1) Spirk, John 2) Pretlow, Na'im
3) Sweeney, Jordan 4) Battle, Woodrow
12 Susquehanna 'A' 3:44.58 3
1) Owens, Armond 2) Entin, Kyle
3) Gabeau, Marcus 4) Hayle, Kwane
13 Susquehanna 'B' 3:45.12 3
1) Steely, Andrew 2) Rivlin, Steve
3) Mendoza, Brandon 4) Gass, Matt
14 Bridgewater (Va.) 'B' 3:48.26 1
1) Cline, Lucas 2) Hasenecz, Kevin
3) Zins, Connor 4) Maguder, Connor
15 Psu-Harrisburg 'A' 3:49.34 1
1) Willis, Kadeem 2) Adeniji, Moyo
3) Christian, Korey 4) Brackbill, Ethan
16 Elizabethtown 'B' 3:55.52 1
1) Hess, David 2) Kenney, William
3) Winch, Nick 4) Schubert, Ryan
Event 33 Women 3000 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Brockett, Meg Moravian 10:15.31 2
2 Shafer, Abigail Shippensburg 10:34.83 2
3 Dearie, Lydia Elizabethtow 10:40.45 2
4 McNamee, Brenna Elizabethtow 10:42.68 2
5 Kinkead, Jacqueline Shippensburg 10:44.31 2
6 Earnshaw, Brianna Elizabethtow 10:46.94 2
7 Kernan, Colleen Elizabethtow 10:50.81 2
8 Wedekind, Elizabeth Elizabethtow 10:52.19 2
9 Dorian, Hannah Saint Franci 11:00.45 1
10 Miller, Alexandria Misericordia 11:05.30 2
11 Christian, Sara Bucknell 11:06.55 2
12 Price, Morgan Bucknell 11:08.77 2
13 Collado, Yanibel Juniata 11:09.18 1
14 Limbaugh, Alyssa Moravian 11:12.32 1
15 Daley, Abbey Millersville 11:13.98 2
16 Kaschak, Amy Susquehanna 11:14.95 2
17 Brennan, Kayla Saint Franci 11:16.21 1
18 Hamill, Alex Shippensburg 11:21.71 2
19 Phillips, Rebecca Saint Franci 11:33.65 1
20 Martin, Samantha Millersville 11:51.19 1
21 Eldridge, Mary Eastern Menn 11:53.61 1
22 Quinn, Erin Bridgewater 11:57.82 1
23 Farrell, Abigail Shippensburg 12:04.18 1
24 O'Neill, Megan Millersville 12:06.94 1
25 Schoen, Clare Misericordia 12:15.44 1
26 Rea, Jenna Bridgewater 12:25.06 1
27 Lebo, Kirsten Moravian 12:27.68 1
28 O'Day, Maggie Misericordia 12:47.78 1
29 Amos, Allison Misericordia 12:59.51 1
Event 34 Men 3000 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 McGinley, Austin Shippensburg 8:56.07 2
2 Kingstedt, Otto Gallaudet 9:05.09 1
3 Harriger, Adam Elizabethtow 9:10.80 2
4 Campbell, Wyatt Bridgewater 9:12.48 2
5 Linne, Benjamin York (Pa.) 9:12.80 2
6 MacGibbon, Andy York (Pa.) 9:12.98 2
7 Reed, Trever Misericordia 9:13.44 2
8 Gehman, Ryan Eastern Menn 9:15.95 2
9 White, Zachary Saint Franci 9:18.17 2
10 Isenberg, Dan Susquehanna 9:22.90 2
11 Dimond, Conor Juniata 9:23.70 2
12 Lesko, Andrew Elizabethtow 9:26.11 1
13 Martin, Ben Juniata 9:26.84 1
14 Denlinger, John Bridgewater 9:29.40 1
15 Kelley, Matthew Elizabethtow 9:32.06 1
16 Harrel, Mark Susquehanna 9:32.53 1
17 Moore, Timothy York (Pa.) 9:32.88 1
18 Phipps III, Gordon Saint Franci 9:35.68 2
19 Hinds, Brendan Saint Franci 9:40.70 1
20 Wilt, Joshua Bridgewater 9:41.65 1
21 Savarese, Eric Juniata 9:42.68 1
22 Labenberg, Darren Elizabethtow 9:42.81 1
23 Buck, Jonathan Misericordia 9:42.92 2
24 Krott, Jacob Juniata 9:49.51 1
25 Gibson, Trey Bridgewater 9:53.80 2
26 Alvarez, Xavier Frostburg St 9:55.95 1
27 Horning, Gregory Frostburg St 9:56.84 1
28 Whitley, Matthew Frostburg St 10:01.57 1
29 Chirinos, Derrick Eastern Menn 10:30.88 1
30 Holt, Parker Gallaudet 11:05.60 1
Event 37 Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Sciremammano, Danielle Shippensburg 9.04q 3
2 Madison, Erin Millersville 9.17q 2
3 Williams, Ashley Psu-Harrisbu 9.26q 4
4 Haney, Chrissy Bucknell 9.27q 5
5 Lawson, Kayla Shippensburg 9.35q 1
6 Cheong, Melissa Moravian 9.40q 4
7 Celen, Amber Bridgewater 9.53 1
8 Filipovits, Erica Penn State T 9.58 1
9 Helm, Erica Shippensburg 9.75 4
10 Schooler, Amari Moravian 9.79 2
11 Dawson, Kali Shippensburg 9.79 3
12 Purnell, Tatiana Shippensburg 9.82 2
13 Greenfield, Hanna Bucknell 9.84 3
14 Tropp, Madie Millersville 9.89 1
15 Flitcroft, Rebecca Moravian 10.05 5
16 Newman, Meghan Moravian 10.23 5
17 Blank, Vanessa York (Pa.) 10.46 4
18 Turnbach, Michelle Susquehanna 10.60 5
19 Callahan, Rachel Misericordia 10.60 3
20 De Araujo, Camilla Susquehanna 10.64 3
21 Johnson, Samantha Shippensburg 10.92 2
22 Cleary, Georgia Misericordia 11.15 1
23 Osman, Anna Moravian 13.08 4
Event 37 Women 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Sciremammano, Danielle Shippensburg 9.00
2 Madison, Erin Millersville 9.07
3 Williams, Ashley Psu-Harrisbu 9.08
4 Lawson, Kayla Shippensburg 9.22
5 Haney, Chrissy Bucknell 9.43
6 Cheong, Melissa Moravian 9.47
Event 38 Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Shupp, Austin Shippensburg 8.59q 3
2 Hertzog, Eric Shippensburg 8.62q 4
3 Purcell, Josh Shippensburg 8.65q 4
4 Jackson, Terry Shippensburg 8.70q 2
5 Rinaman, Ori Shippensburg 8.72q 1
6 Sickler, Ryan Moravian 9.07q 3
7 Spirk, John Moravian 9.14 1
8 Faint, Connor Eastern Menn 9.19 1
9 Robinson, Matthew Frostburg St 9.40 2
10 Oyola, Devin Misericordia 9.48 4
11 Beulah, Terence Frostburg St 9.66 1
12 Capone, James Bucknell 9.68 4
13 Claxton, William Susquehanna 9.72 2
14 Battle, Woodrow Moravian 9.82 4
15 Hill, Wesley Misericordia 9.92 1
16 Ramos, Jaime Elizabethtow 10.22 3
17 Scheick, Charles Psu-Harrisbu 10.29 3
18 Sweeney, Jordan Moravian 10.86 2
Event 38 Men 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Rinaman, Ori Shippensburg 8.39
2 Purcell, Josh Shippensburg 8.48
3 Hertzog, Eric Shippensburg 8.55
4 Jackson, Terry Shippensburg 8.69
5 Sickler, Ryan Moravian 9.02
Like·Comment·Share·E-mail·974 views
History for Susquehanna Crusader Indoor Classic
|